Haber

Katar Medya Kuruluşlarından Türkiye ile Katar Arasındaki Stratejik Ortaklığa Övgü

Katar basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi ziyarette bulunduğu Katar ile Türkiye arasında geliştirilen “stratejik ortaklığa” övgüde bulundu ve ilişkilerin daha üst düzeye taşınacağını bildirdi.

Katar’ın resmi ajansı QNA ve Katar’ın Er-Raya gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez gezisi kapsamında Doha’ya yaptığı ziyarete ilişkin iki ülke ilişkilerine vurgu yaptı.

QNA, “Türkiye Cumhurbaşkanı’nın ülkeye (Katar) ziyareti, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 50. ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümüne denk geliyor.” ifadelerini kullandı.

Haberde, Erdoğan’ın Katar ziyareti ve yapacağı görüşmelerin “ikili ilişkileri en üst düzeye çıkarması ve iki ülke arasındaki ticaret hacmini artırması” beklendiği belirtildi.

Türkiye ile Katar arasında birçok alanda gelişen stratejik ortaklığı “dünyanın en başarılı ortaklığı” olarak nitelendiren QNA, ilişkilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Pir Temim bin Hamed Al Sani’nin “güçlü siyasi iradesi” sayesinde geliştiğini vurguladı.

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Pir Muhammed bin Nasır bin Casim Al Sani, Er-Raya gazetesine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “stratejik ortaklık için yeni ufuklar açacağını” söyledi.

Eş-Şark gazetesi ise sayfasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine özel yer ayırarak Türkiye ile Katar arasındaki ikili ilişkilerin değerini vurgulayan haberlere yer verdi.

soke-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu